“Csak kétféleképpen élheted az életed.Vagy abban hiszel, hogy a világon semmi sem varázslat,vagy abban, hogy a világon minden varázslat." (Albert Einstein)
Minden kis viaszgyertya, Megtanít bennünket arra. Hogy érdemes egy kis fényért, Melegért tövig égni ! Mert a kis dolgok Fénye az, mely széppé, meleggé. Teszi az életet!
Gyullad elalszik a láng, A pillanatnyi idő Minden betöltő végtelenség, Végtelen része maga is.
Gyullad elalszik a láng, Mégis ott marad mind örökre, Pillanatának végtelenjét élve, Mindig meggyúlva, kihunyva, égve. / Virágh László /
Reményik Sándor: A szépség próbája
Egy könnycsepp szállt fel valaki szemébe, Mint aranyfelleg alkonyati égre.
Mert dal szállt fel egy másik szív tövéből, Örvényes, néma, feneketlen mélyről.
A dal kérdezett: igaz dal vagyok?! A könnycsepp igazolt és ragyogott.
Úgy ragyogott, mint egy gyémánt-pecsét, Átragyogta a költő kételyét.
A költeményen és a könnyön át A Szépség találta meg önmagát.
Márai Sándor: Ajándék
és mégis, ma is, így is, örökké mennyit ad az élet! Csendesen adja, két kézzel, a reggelt és a délutánt, az alkonyt és a csillagokat, a fák fülledt illatát, a folyó zöld hullámát, egy emberi szempár visszfényét, a magányt és a lármát! Mennyit ad, milyen gazdag vagyok, megajándékozott, micsoda bőség, minden napszakban, minden pillanatban! Ajándék ez, csodálatos ajándék. A földig hajlok, úgy köszönöm meg.
Szeretnék angyalként az emberek lelkébe látni, egy pillanatra megérinteni őket, s mélyen a szívükbe ásni. Megőrizni mosolyukat, s cserébe az enyémet adni, átélni minden élményüket, s őket nem szenvedni hagyni. Átölelni őket, ha éppen egyedül vannak, csókot adni nekik, de csak aki megérdemli annak. Velük zokogni, s örülni, amikor csak lehet, hiszen ez a legtöbb, amit egy angyal megtehet.
Kérés
Amikor egyszer elhagy a lélek Egyedül leszek - Gyere és védj meg!
Mikor a hajnal Nem jön el többé, - fogd meg a kezem! - Ne váljak köddé! /Gámentzy Eduárt/
Gyertyák lángja
Gyertyák.... Ilyenkor általában egy mise vagy éppenséggel a boszorkányok, a középkor jut eszünkbe. Tényleg csak ennyit jelentenek a gyertyák? Csak egyszerű kis tárgyak, amiket csak olyankor használnak az emberek amikor áramszünet vagy mise van? Ezek a viaszoszlopok sokkal többet jelentenek ennél. A gyertya jelképezi az örök körforgást és az újjászületést. Hisz amikor meggyújtjuk fényt hoz az éjbe (élet, remény, születés), ám amikor leég a kanóc a fény eltűnik (halál,elmúlás).A gyertya az egyik leggyakrabban használt, legsokoldalúbb szimbólum amit az emberek sok mindennel össze tudnak kötni. Hatással vannak az emberek lelkére, ünnepivé, romantikussá tesznek egy estét a hívők számára a fényt jelképezi ami eloszlatja a sötétséget.
Az ezoteriában azt mondják, hogy a különböző színű vagy illatú gyertyák nem csak a tér hangulatát változtatják meg, de erőt adnak, segítenek a szerelemben vagy megnyugtatnak. Van aki hisz benne, van aki nem, de az a lényeg, hogy érdekes utána nézni és jó móka volt ilyen fajta adatok után kutatni. =)
Fehér gyertya: gondolatok tisztítása, környezetünk békéje, újrakezdés (általános tisztító)
Fekete gyertya: ellenségek távol tartása, "gonosz erők" elűzése, kötöttség (gyász)
Barna gyertya: gyakorlatiasság, komoly döntések meghozása, elveszett dolgok megtalálása, különleges szívességek teljesítése
Narancssárga: szerencsés utazás, pénzügyi gyarapodás, gyors gondolkodás, igazságszolgáltatás, hétköznapi sikerek
Sárga gyertya: Féltékenység elhárítása, memóriánk,tudásunk rendezése, betegségek elkerülése, immunerősítő
Piros gyertya: szenvedély, hajtóerő, túlélés, gyors reakciók és cselekvések, szerelem, vitalitás, energia, szexualitás
Rózsaszín gyertya: pozitív érzelmek, kedvesség, szépség, vonzerő, szeretet, barátságok kötése
Kék gyertya: türelem, egészség, lelki béke, barátság megtartása, védelem, spiritualitás növelése, higadtság, hidegvérűség
Zöld gyertya: fizikai jólét és gyógyulás, siker, fejlődés, nyugalom,termékenység, segít megkedveltetni magunkat azokkal akik eddig talán utáltak minket
Mindenszentekkor, Halottak napján az emberek kimennek a temetőbe felkeresik elhunyt szeretteik sírját, rendbe teszik őket, virágot raknak sírokra és még mielőtt elmennének egy örökmécsesekben gyertyákat gyújtanak. Mégpedig azért, hogy a földön maradt, nyugtalanul bolyongó szellemek megnyugodjanak a fény lángjában, de ezen kívül a gyertyák lángja megvilágítja az utat, amin a szellemek elindulhatnak a másvilág felé.
Gyertya töri
Már a rómaiak is használtak gyetyákat a 2. században. A középkorban csak az előkelőségeknél, királyok udvarában volt fellelhető és csak a 15. századtól terjedt el. Régebben viaszból, faggyúból készült. Ma már paraffinból vagy sztearinból készítik. A sztearin gyertya a 19. században terjedt el.Régen csak rúd alakú volt és kizárólag világítási célokra használták. Ma már több féle gyertya van: kicsitől nagyig, rózsaszíntől a kerek illatos gyertyákig amiket csak az ünnepi hangulatkeltésre és díszítésre használunk. A 19. század végén nagyon lecsökkent ezeknek a világító eszközöknek a használata, mivel ezeket a viaszoszlopokat felváltoták a petróleumlámpák, majd később az elektronikus lámpák. A gyertya lángja a nap fényét, a nap erejét és mivel egy árva szellő is el tudja fújni ezért az élet bizonytalanságát, az elenyészést is szimbolizálja. A kereszténységben Krisztus "szimbóluma". A babonák szerint minden embernek van egy gyertyája az égben és ameddig az lángol addig él az ember a Földön, ám ha kihuny a fénye akkor meghal a gyertya "tulajdonosa".